اولین تجربه ی انیمیشن سازی – The Birth

4 می 2018

من علاقه خیلی زیادی به انیمیشن سازی دارم. اما متاسفانه همون قدر که علاقه دارم بی مهارت هم هستم. بارها تلاش کردم داخل نرم افزار های مختلف انیمیشن های دو بعدی بسازم اما با توجه به اینکه من قلم نوری ندارم و با موس نقاشی می کشم این در توانم نبود. این شد که چند وقت پیش تصمیم گرفتم یک انیمیشن به سبک Stop Motion با استفاده از خمیر بازی بسازم.

کمی سیم مفتول از روی زمین پیدا کردم و با اون اسکلت عروسک رو شکل دادم و بعد دورش رو با خمیر بازی پوشوندم. دو تا چراغ مطالعه خریدم. روی یکی لامپ معمولی و روی اون یکی لامپ مخصوص پرورش گل نصب کردم که نور بنفش رو تولید کنه.و یکی از قفسه های کتاب خونه رو به عنوان استودیو خالی از کتاب کردم. کمی خاک گلدون گل بابونه کف اون ریختم تا صحنه آماده بشه.

استودیو خانگی انیمیشن سازی
استودیو خانگی انیمیشن سازی

برای فیلم برداری هم از گوشی خودم به همراه یک سه پایه نگدارنده ی گوشی استفاده کردم. بعد از امتحان کردن نرم افزار های مختلف بالاخره رسیدم به نرم افزار ایده آلم برای این کار که اسمش megaconstrux بود. نتیجه شد انیمیشن زیر که اون رو فریم به فریم صحنه سازی کردم و ساختم. در نهایت هم چند تا تیکه صدا از اینترنت دانلود کردم و با Movie Maker روی انیمیشن گذاشتم. و خلاصه یک شبه آشی پختم که حسابی به خودم چسبید و از دیدنش لذت می برم.

پیشنهاد می کنم شما هم امتحان کنید. خیلی ساده و مفرحه این کار 🙂

اسم این انیمیشن رو تولد (The Birth) گذاشتم

 

پاسخ دهید